Ekspertne grupe Ministarstva zdravstva Hrvatske zbog pogoršanja epidemiološke situacije dogovorili su novi režim za bolnice.
Prema tom režimu kako javljaju lokalni mediji sve najveće zagrebačke bolnice postat će covid-bolnice. To bi značilo, navodi Index.hr, otvaranje novih kapaciteta za pacijente zaražene koronavirusom i to u KB Dubrava, KBC Zagreb i KBC Sestre Milosrdnice. Osim toga, dogovoreno je i da dispečer u zagrebačkoj Hitnoj 24 sata nadzire smještajne kapacitete i u Objedinjenom hitnom medicinskom prijemu ali i o hospitaliziranima. Bolnice će, kako je dogovoreno, prijavljivati stanje u 8:00, 14:00, 19:00 i 24:00.
Pored bolnica, također će se pojačati i rad covid-ambulanti.
U Hrvatskoj je danas zabilježen 4.154 novi slučaj zaraze koronavirusa.