Prvim popisom stanovništva provedog u Sjevernoj Makedoniji nakon 20 godina pokazalo se da se broj stanovnika ove zemlje smanjio za približno 190 hiljada ljudi.
Popis stanovništva u Sjevernoj Makedoniji počeo je 5. septembra a zvanično je završen jučer u 20:00.
Apol Simovski, šef Državnog zavoda za statistiku kazao je po završetku popisa kako je na istom registorvano 1.832.696 građana.
Na popisu iz 2002. godine u zemlji je registrovano 2.022.547 ljudi.
Prema podacima, detaljna analiza i rezultati popisa bit će objavljeni u martu sljedeće godine.