Njemačka ministrica vanjskih poslova Analena Baerbock rekla je da mir na zapadnom Balkanu visi o koncu.
Najavljujući da će Njemačka pojačati pripadnost KFOR snaga za 150 vojnika, Berbock je dodala da postoje kontinuirani pokušaji da se stvori nestabilnost, naročito na Zapadnom Balkanu te da to ne utječe samo na granici Kosova i Srbije, već i na situaciju u Bosni i Hercegovini, piše Sot.com.al.