Narednih dana bit će postavljen temelj za tvornicu koja će proizvoditi 30 miliona kineskih vakcina mjesečno, najavio je to srbijanski predsjednik Aleksandar Vučić.
Prema informacijama srbijanskih medija, izgradnja fabrike počet će 9. septembra a završetak iste planiran je za prvi kvartal 2022. godine. Prva serija sirovina za proizvodnju Sinpharm vakcina stigla je početkom mjeseca u Beograd a prema riječima ministra zdravlja Zlatibora Lončara farmaceutska kompanija Hemofarm proizvodit će cjepivo za proces testiranja, a cjepiva će, naglasio je on, biti ista kao i u Kini.