Sajam proizvoda žena u agrobiznisu otvoren na Kosovu
Na sajmu svoje proizvode, uglavnom prehrambene, izlaže dvadesetak agrobiznisa kojima rukovode žene
Povodom 15. oktobra, Međunarodnog dana ruralnih žena, otvoren je Sajam proizvoda žena u agrobiznisu u organizaciju EcoKosWomen, uz saradnju sa kosovskim institucijama.
Na sajmu svoje proizvode, uglavnom prehrambene, izlaže dvadesetak agrobiznisa kojima rukovode žene.

Ministar poljoprivrede, šumarstva i ruralnog razvoja Kosova Faton Peci izjavio je na otvaranju da su žene u agrobiznisu razbile stigmu da je poljoprivreda težak rad i da je samo za muškarce.
Peci je istakao da ministarstvo kroz strateške dokumente žene tretira ravnopravnim, ali ih i favorizuje kroz institucionalnu podršku kako bi se ojačala njihova pozicija i omogućila finansijska nezavisnost, piše AA.
- Naša misija je da transformišemo agro-ruralnu ekonomiju čineći je inkluzivnom, produktivnom, održivom i konkurentnom na domaćem i inostranom tržištu, naglasio je Peci.

Događaj je realizovala organizacija EcoKosWomen uz podršku projekta SIRED (Održivi i inkluzivni ekonomski i ruralni razvoj) švajcarskog Caritasa.




