Košarkašice BiH pretrpjele još jedan poraz

SPORT 23.09.2022, 09:10
© AA

Ženska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine pretrpjela je i drugi ubjedljiv poraz na debitantskom nastupu na Svjetskom prvenstvu koje se igra u Australiji. Nakon Portorika bh. tim je u drugom kolu grupe A poražen od Kine rezultatom 51:98.

Izabranice selektora Gorana Loje uspijevale su parirati favorizovanim Kineskinjama samo u prvom periodu koji je okončan rezultatom 26:21. U nastavku utakmice Kina je iz minute u minut povećavala prednost do konačnih plus 47.

Najefikasnije u pobjedničkom sastavu bile su Han Xu 18 i Meng Li sa 17 poena, dok je BiH predvodila Jonguel Jones koja je ubacila 17 koševa.

Bh. košarkašice će sutra sa početkom u 10 sati po srednjoevropskom vremenu u trećem kolu grupe A odmjeriti snage s Južnom Korejom.